A je to tady! Od včerejšího rána se musejí řidiči v Mělníku potýkat s dopravními komplikacemi, za které může uzavírka části ulice Bezručova. Dvouměsíční uzavírka bude rozdělena do dvou etap, každá z nich omezí vjezdy do několika ulic, a připraví tak šoférům horké chvilky za volantem.

Podle předběžného plánu by měla první etapa, která uzavírá oba jízdní pruhy v ulici v délce přibližně tři sta metrů od kruhového objezdu na sídlišti Pivovar po vjezd na parkoviště u domu s číslem popisným 108 (areál vedle České pojišťovny), trvat do pátku 6. června. Řidiči musejí jezdit přes ulice Vodárenská, Řipská, Nádražní, Kokořínská a zpět do ulice Bezručova, případně pokračovat směrem z města. V opačném směru je objízdná trasa stejná.

Více problémů s dopravou sebou přinese druhá etapa uzavírky, která začne v sobotu 7. června ráno a skončí až 15. července. Ulice při ní bude uzavřena od vjezdu na terasovité parkoviště sídliště Pivovar po křižovatku s ulicí Nemocniční a Krombholcova. Uzavřena bude celá křižovatka, řidiči se tak do ulic nedostanou ani po příjezdu z druhého směru od čerpací stanice Shell.

Od první červnové soboty musejí lidé počítat i s omezením spojů hromadné autobusové dopravy. Autobusy nepojedou ulicí Nemocniční, zastávka naproti bývalému skleníku proto nebude obsluhována. Všechny spoje, které při běžném provozu jezdí Nemocniční ulicí, navíc nepojedou ani na zastávku U Hřiště. U sídliště Pivovar se musejí lidí dočasně smířit s přesunutím zastávky. Zastávka ležící na opravované komunikaci bude přesunuta do Vodárenské ulice naproti parkovišti supermarketu Tesco.

Při uskutečňování opravných prací na vodovodním řadu, kvůli kterým je ulice uzavřena a bude rozkopána, mohou lidé jezdit obousměrně Pivovarskou ulicí. „Je to pro obyvatele obytných domů, aby mohli využít přilehlé parkoviště a zůstal zachován i přístup pro případný zásah vozidel hasičského záchranného sboru nebo zdravotnické záchranné služby,“ uvedl referent silničního hospodářství mělnického odboru dopravy Jindřich Mařík.

Uzavírka Bezručovy ulice v bodech:

  • od 12. května do 6. června je uzavřena ulice Bezručova od kruhového objezdu u sídliště Pivovar v délce přibližně 300 metrů směrem k autobusovému nádraží.
  • od 7. června do 15. července je uzavřena ulice od vjezdu k České pojišťovně až po křižovatku s ulicemi Nemocniční , Krombholcova a vjezdem k autobusovému nádraží. Křižovatka bude uzavřena.
  • Po dobu uzavírek budou trvat dopravní omezení, která zasáhnou zejména cestující hromadnou dopravou. Nekteré zastávky se přesunou, jiné nebudou dopravci obsluhovány