Přímo v Mělníku se řidiči musejí připravit na pokračující práce na stavbě kruhového objezdu v Pražské ulici u cukrovaru. Uzavírka tam má podle místostarosty města Milana Schweigstilla platit až zhruba do poloviny července. „Potom se tento úsek zprovozní, ale nejspíš jen ve směru z města. V tomto stavu by to mělo zůstat až do konce prázdnin," přiblížil situaci na hlavním tahu městem místostarosta.

V polovině léta by pak měli stavaři začít pracovat na druhém kruhovém objezdu, který má vyrůst na křižovatce ulici Mladoboleslavská a Cukrovarská. Tam se ale prý s úplnou uzavírkou zatím nepočítá.

Masarykova zavřená do září

Rekonstrukce silnice, chodníků a výstavba nové cyklotrasy před časem uzavřely i Masarykovu ulici v Neratovicích. Její úsek od křižovatky s Mládežnickou po křižovatku s Nádražní ulicí bude mimo provoz až do konce letošního září.

Bez dopravních omezení se neobejde ani sousední Libiš, kde se motoristé setkají s úplnou uzavírkou Mělnické ulice v úseku od ulic Na Blatech a Dělnická. Vyznačená objízdná trasa by měla platit až do 27. července.

Poslední den letních prázdnin by měla skončit úplná uzavírka silnice II/331 mezi Tišicemi a Chrástem, která měří půldruhého kilometru.

V Kostelci jedním pruhem

Částečná uzavírka ulice T.G. Masaryka platí do 31. srpna i v Kostelci nad Labem. Provoz jen jedním jízdním pruhem si tam vyžádala rekonstrukce chodníků a stavba nových parkovacích míst.