Parkovací místa v areálu mělnické nemocnice, která by měla zůstat volná pro auta pacientů a návštěvníků, zabírají majitelé vozů z blízkého sídliště. O výhodné parkování ale přijdou. Společnost Mělnická zdravotní, která je od začátku letošního roku majitelem nemocnice, totiž výhledově počítá s placeným parkováním v celém areálu.

Parkování v areálu mělnické nemocnice je zatím bezplatné. „Toho však zneužívají někteří majitelé aut, kteří bydlí na sídlišti u nemocnice,“ poznamenal ředitel mělnické nemocnice Ladislav Lednický. Na parkovacích místech určených pro vozy pacientů a návštěvníků nechávají stát svá auta především sváteční řidiči. „Jejich vozy u nás zůstávají od nedělního večera až do pátku, kdy jedou zase na chatu nebo chalupu,“ vysvětlil ředitel Lednický s tím, že po dobu celého týdne byl nedávno v areálu nemocnice zaparkovaný dokonce i přívěs na přepravu koní.

Drzí řidiči však mají smůlu. Schyluje se totiž k zásadní změně parkovacího systému v areálu nemocnice. „Stejně jako v pražských nemocnicích u nás začnou řidiči za stání aut platit,“ uvedl ředitel nemocnice s tím, že úvodní hodina by měla být zdarma. Částka za delší dobu parkování zatím nebyla stanovena.

Placené parkování je vedle pražských nemocnic běžné i v mladoboleslavské nemocnici. „První půlhodina je zdarma, od třiceti minut do tří hodin platí řidiči deset korun a pak za každou zahájenou hodinu třicet korun,“ řekla mluvčí Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi Hana Koišová. Hospitalizovaní majitelé aut mají možnost parkovat v areálu nemocnice za sto korun na den. Musejí se na tom ale v předstihu dohodnout.

Parkovací možnosti v areálu mladoboleslavské nemocnice se v následujících letech ještě zlepší. Na podzim letošního roku tam totiž začne stavba patrového parkovacího domu se dvěma sty šedesáti místy, který bude zřejmě už za dva roky sloužit nejen pacientům, návštěvníkům a lékařům, ale i majitelům aut ze čtvrti u nemocnice. Stavba parkovacího domu s komerční zónou v přízemí patří podle Koišové k projektu nového pavilonu Klaudiánovy nemocnice.