V celostátním kole se na 1. místě umístila obec Dolní Němčí ze Zlínského kraje, na 2. místě obec Šumvald z Olomouckého kraje a na místě 3. byla obec Nový Kostel z Karlovarského kraje. Cenu veřejnosti získala obec Dolní Němčí a Koláčovou cenu obec Hrušky z Jihomoravského kraje.

Samotnému vyhlašování výsledků soutěže v Luhačovicích předcházel jarmark venkova a Mezinárodní festival dětských folklórních souborů. Na jarmarku reprezentoval Cítov nejen obec samotnou, ale celý Středočeský kraj regionálními potravinami, vínem, výrobky občanů a u cítovského stánku na jarmarku bylo neustále plno. Vyhlášení výsledků celostátní soutěže se spolu se starostkou obce Cítov Marií Kulhánkovou Havelkovou zúčastnilo okolo 40 občanů obce, kteří se rozhodli Cítov podpořit a fandit přímo na místě konání.

Letos se zapojilo do prezentování Cítova v rámci soutěže více nových občanů než v minulých letech a obdivuhodná spolupráce všech místních spolků napomohla letošnímu velkému úspěchu v soutěži, ke kterému lze jen gratulovat.

Marta Dušková