Obě ulice zavřely rekonstrukce inženýrských sítí. Auta se vrátí do Havlíčkovy za tři týdny a do Kapitána Jaroše až v posledním listopadovém dni.

Podle starosty Ctirada Mikeše město čeká v následujícím roce zásadní rekonstrukce celé ulice Kapitána Jaroše, proto správci sítí pracují na rekonstrukcích už teď.

Povrchy mělnických vozovek, které pocházejí většinou ze začátku minulého století, nejsou ve valném stavu. „Na podkladu jsou dlažební kostky a na nich ještě několik vrstev asfaltu, provoz i zatížení jsou přitom silnější, než se přes sto lety počítalo, dochází proto k deformaci podkladu," vysvětlil nezbytné celkové rekonstrukce povrchů silnic starosta.

Podzimní uzavírka zasáhne ulici Kapitána Jaroše v celé délce od Bezručovy až k Fibichově a Havlíčkovu mezi křižovatkami s Kapitána Jaroše a Nad Pivovarem.

Auta i autobusy jezdí ve směru z města Fibichovou do ulice 28. října, U Sadů, Krombholcovou, U Cihelny a Nemocniční. Ve směru do města pak Krombholcovou do ulice U Sadů, 28. Října a Fibichovou. „Objízdná trasa Havlíčkovy ulice stanovena nebyla," doplnil starosta.

U městské dopravy nebudou až do soboty kvůli zavření křižovatky Fibichovy s Kapitána Jaroše v provozu zastávky v Tyršově a Zádušní ulici. Jízdní řády se ale po celou dobu dopravního omezení nemění.

Najít místo k parkování v centru v době, kdy auta nebudou moci být v ulicích Kapitána Jaroše a Havlíčkově, by pro řidiče bylo peklem. Radnice jim takové strasti nechce připravit, proto bude po celé dva měsíce parkování i v placených zónách zadarmo. Se dvěma výjimkami, náměstím Míru a rezidenčními stáními. „Přijdeme o milion korun za měsíc," poznamenal starosta.

„Pro zásobování provozoven v ulici Kapitána Jaroše bude vjezd zajištěn," připomněl Ctirad Mikeš.

V době uzavírky čekají na řidiče v Mělníku četné změny dopravního značení. Ulice 28. října je od prvního říjnového dne obousměrná se zákazem zastavení, který platí rovněž v ulicích U Sadů od 28. Října až ke Krombholcově, v Krombholcově mezi ulicemi U Sadů a U Cihelny. V ulici u Cihelny, která je od Krombholcovy k Nemocniční jednosměrná, platí zákaz zastavení od Příčné k Nemocniční. V Kromholcově nesmějí stát auta na levé straně ve směru do města mezi Nemocniční a Příčnou. Do Kosmonautů se auta dostanou jen Vodárenskou, stejnou ulicí se budou vracet zpátky, protože je slepá. Stejné to je s ulicí Nad Pivovarem. Ve Vodárenské přitom platí v zúženém úseku zákaz zastavení.