Nebezpečným místem pro chodce zůstává už déle než rok Pražská ulice v Mělníku. Na dvou místech, kde se kříží s Cukrovarskou a Italskou ulicí, totiž scházejí přechody pro chodce.

Denně tudy procházejí desítky lidí, mezi které patří i studenti nedaleké střední technické školy. Všichni musejí u silnice trpělivě čekat, až jim některý z milosrdných řidičů dá přednost a nechá je silnici přejít. Obě jednosměrné ulice jsou stále plné aut, a tak situace, kdy lidé dlouho postávají na chodníku a čekají na slušného řidiče, jsou tam k vidění každou chvíli.


„Tyto silnice jsou hodně frekventované. Chodí tudy i malí školáci, kteří míří ke škole v Pražské ulici. Řidiči jim ale většinou přednost nedávají, protože tam není nakreslený přechod,“ řekla oby〜vatelka blízké čtvrti Lucie Hrnčířová.

Na obou místech původně zebry byly. Zmizely před více než rokem, kdy se tam dělaly nové povrchy vozovek. Stačí přitom přechody pro chodce opětovně nastříkat. Potvrdil to také mluvčí Středočeského kraje Martin Kupka: „Tato silnice je majetkem kraje a má ji ve správě Ředitelství silnic a dálnic. Jde pouze o to investovat do obnovy přechodů.“

Kdy ale budou silnice pro chodce bezpečnější, zatím není jasné. Proto se redaktoři Deníku budou problémem i nadále zabývat. Další informace o problému budou brzy následovat. O dopravní situaci v Mělníku se zajímá i středočeský hejtman Petr Bendl, který za dva týdny město navštíví v rámci hejtmanského dne. Podle Kupky je možné, že se podívá i do Cukrovarské a Ital〜ské ulice, kde scházejí pře〜chody pro chodce.