„Oficiálně k tomu ještě nemám žádné informace. Otevíráme příští týden, ale jestli budou děti nosit roušky na chodbách nebo v některých zájmových útvarech, ještě nevím,“ sdělila ředitelka Domu dětí a mládeže Kralupy nad Vltavou Kateřina Viktorová s tím, že zatímco do konce školního roku byly omezeny kontaktní kroužky, nyní se v nabídce objevují všechny a přibyly i nové. „Máme například v nabídce Mladého archeologa, Žurnalistu, Modeláře, Technický kroužek nebo Malování na kamínky,“ dodala.

Kroužky přibývají také v Domu dětí a mládeže Mělník. Vedení se snaží podle slov ředitelky Heleny Jiráčkové řídit požadavky dětí a rodičů. „Každý rok máme dohromady zhruba 1000 dětí. Děláme anketu, abychom věděli, o které kroužky je zájem. Pro tento školní rok máme 79 různorodých zájmových útvarů – taneční, umělecké, individuální i sportovní,“ řekla ředitelka.

Oblíbený je také kroužek Klučičí mixér, kde si děti, které se nesoustředí jen na jeden zájmový útvar, mohou vyzkoušet různé aktivity. „To samé je i v provedení pro holčičky,“ dodává Helena Jiráčková.

Ani mělnický domov dětí a mládeže zatím nezavádí změny kvůli koronaviru. „Sledujeme stránky ministerstva zdravotnictví a krajského úřadu a samozřejmě máme na všech kroužcích zvýšenou hygienu. Všichni naši interní i externí zaměstnanci se zúčastnili povinného školení,“ popsala ředitelka.

Domov dětí a mládeže má podle ní také vypracovanou zvláštní směrnici. „Řídíme se ale heslem, že děti se musí zájmovému vzdělávání věnovat a mít dobrou náladu, takže když budou malovat, sportovat nebo tančit, je to jedině dobře,“ doplnila Jiráčková.

Na nástěnce v mělnickém DDM i tak visí heslo Společně to zvládneme s pravidly pro předcházení šíření koronaviru. „Na zájmové vzdělávání se malinko zapomíná, víceméně se řeší základní a střední školy, základní umělecké školy, školy se speciálními potřebami, ale v tomto případě se držíme mimořádných opatření a myslíme si, že tím žádnou chybu neděláme,“ dodala ředitelka.