Vedení města plánuje vybudovat nové sociální byty v místě azylového domu v Dukelské ulici, který by měl být navýšen o jedno patro.

Tato investice pomůže především matkám samoživitelkám, jejichž počet v Mělníku periodicky narůstá. „Jedná se o rekonstrukci současného azylového domu, který bude navýšen o jedno patro. V současné době je tam kapacita čtyřicet dva lůžek,“ uvedl mělnický starosta Ctirad Mikeš.

Radnice má v plánu postavit dalších jedenáct nových sociálních bytů. Základní myšlenka podle starosty je, aby obyvatelé začali přecházet do zcela běžného nájemního bydlení. „Bude to na dobu určitou. Zkrátka chceme, aby se ti lidé naučili hospodařit sami a svým způsobem se postavili na vlastní nohy,“ řekl starosta.

Plánovaný projekt souvisí se státní politikou výstavby sociálních bytů. Celkové náklady na jeho realizaci činí přibližně 14,5 milionu korun.

Město však chce využít přislíbené dotace z Integrovaného operačního programu, které by měly představovat částku necelých 7,5 milionů. „Nyní jsme ve stádiu stavebních povolení. Všechny potřebné projekty již ale máme dokončeny. Pravděpodobně na tuto akci využijeme dotace, které máme schválené,“ poznamenal mělnický místostarosta Milan Schweigstill.