Klání se zúčastnilo 18 soutěžících a do soutěže bylo zařazeno 28 vzorků. Od 14 hodin se aranžovalo krásné pečivo na velký stůl, které přinášeli účastníci spolu s recepty. Návštěvníci akce ochutnávali, popíjeli kávu či víno a u všech stolů se debatovalo nejen o pečivu.

Od 15 hodin probíhalo hodnocení pečiva čtyřčlennou porotou. Kritéria soutěže byla chuť pečiva a jeho vzhled. Paní Mirka Čížková sdělila: „Já se zúčastňuji letos soutěže podruhé, minule to byla soutěž Bábovky, a dokonce jsem získala první cenu. Na soutěž jsem se těšila, mě pečení baví“. Paní Růžena Tomášková se zúčastnila již tradiční soutěže po třetí: „Předloni byla soutěž v pečení koláčků a tam jsem získala první místo. Letos jsem upekla škvarkové placky s ořechy a trojúhelníčky s česnekovou pomazánkou“.

Jak prozradil předseda komise starosta David Rameš, letos to měla komise hodně těžké, protože kvalita pečiva byla vyrovnaná a cenu by si zasloužili všichni. Nakonec nebyla vyhlášena žádná hlavní místa, ale oceněno bylo pět soutěžících a mezi nimi i paní Čížková a paní Tomášková, a navíc dvě děti, chlapec a dívka, které se soutěže také zúčastnily. Všichni ocenění získali knižní dárek s tématem gastronomie.

Soutěž není jen o předvedení kuchařského umění, ale i důvod k setkání a posezení se sousedy. Všichni se již těší na další ročník této krásné tradice.

Marta Dušková