„V Italské ulici v Mělníku schází přechod pro chodce. Je tam sice náznak, že tam kdysi nějaký byl, takové vybledlé pruhy na straně vozovky. A navíc tam není ani dopravní značka,“ stěžoval si na posledním zasedání mělnických zastupitelů jedenz obyvatel města.

Zastupitelé se však problémem nebudou zabývat, protože město není správcem silnice. Starat se o ni má Ředitelství silnic a dálnic. Jeho mluvčí Martina Vápeníková pro Deník uvedla, že o chybějící zebře vědí, ale mohou ji tam nastříkat až v době, kdy to dovolí počasí.

„Jakmile budou vhodné klimatické podmínky, naši pracovníci chybějící přechody doplní,“ slíbila Martina Vápeníková a vysvětlila, že pokud by byl přechod pro chodce namalovaný ve vlhkém a deštivém počasí, dlouho by nevydržel.

Přechod pro chodce přitom nechybí jen na rušné křižovatce Pražské a Italské ulice. Chodci, mezi kterými jsou zejména studenti nedaleké střední technické školy, musejí být opatrní a hlavně rychlí také na křižovatce v souběžné Cukrovarské ulici. Ta před několika týdny získala po opravách kanalizace nový povrch. Zebra na něm ale chybí. Stejně jako dopravní značka, která by řidiče na chodce upozorňovala.