Čtvrteční odpoledne 31. října nabídlo dětem setkání s pomocníky čarodějnice Knihomůry, testy, bludiště, výstavku knih se strašidelnými motivy či psaní příběhu s hororovými prvky. Jedná se o tradiční akci, kterou knihovna pořádá několik let.

Z loňského roku zůstal v knihovně netopýr Čtenda, který se stal od té doby maskotem knihovny. „Náš maskot Čtenda je i průvodcem nových knih, které nakupujeme do dětského oddělení,“ podotýká ředitelka knihovny Hana Lumpeová. Odpoledne bylo určeno mladším dětem a již před vstupem do dětského oddělení je vítaly rozsvícené dýně a lampičky a strašidelná výzdoba.

Na tuto akci navazuje Strašidelný týden, na který se děti mohou těšit v Klubu knihovny už v pondělí 4. listopadu. Každé odpoledne tohoto týdne bude zaměřeno na určitou činnost. „V pondělí čeká na děti téma Strach, divný brach a bude to povídání o knížkách, které potvrzují, že strach je vlastně v pořádku, že se můžeme bát, ale musíme taky vědět, jak ty strachy překonat,“ vysvětluje ředitelka Hana Lumpeová.

V úterý 5. listopadu je připraveno herní odpoledne, kdy budou na programu deskové hry, protože i strašidla si ráda hrají. Ve středu 6. listopadu následuje opět čtení ze strašidelných knížek, ale budou se i vyrábět drobné radosti s tématikou podzimu, dýně a strašidla.

Zároveň v knihovně začíná od pátku 1. listopadu sbírka na podporu Dne válečných veteránů, jehož symbolem je červený makový květ. Knihovna se letos rozhodla ke sbírce organizace Post Bellum připojit a umístila v knihovně sbírkové kasičky, kde je možné přispět na podporu natáčení vzpomínek do archivu Paměť národa. Za příspěvek třiceti korun každý získá makový květ.

Marta Dušková