„Domluvili se na vzájemných kompetencích i na obsazení pozic ve vedení města. STAN obsadí v sedmičlenné radě dvě místa radních a pozici starosty, oba další členové koalice pak každý po funkci místostarosty a radního,“ řekl Aleš Levý.

Nová koalice tak obsazuje patnáct mandátu v jedenadvacetičlenném zastupitelstvu. Pozici starosty obsadí hnutí STAN, což by podle všeho měl být Marek Czechmann, který byl lídrem.

Voliči ovšem svým křížkováním vynesli na čelo kandidátky současného starostu Petra Holečka, který byl číslem čtyři. Podle slov Petra Holečka už ovšem starostou být nechce, především proto, že má práci v senátu a nechce sedět na dvou židlích.

„Ano, dohodli jsme se, že já budu starostou,“ potvrzuje Marek Czechmann, který v posledním volebním období zastával post místostarosty.

První místostarostou by potom měl být Libor Lesák z ODS a druhým místostarostou Vojtěch Pohl z uskupení Kralupy Nová Vlna.

Vše se ovšem musí potvrdit na ustavujícím zasedání nového kralupského zastupitelstva, které je naplánováno na středu 31. října od 17 hodin v kinosále kulturního domu Vltava.