Nejvíce holčiček bylo v červnu roku 2017, to se jich narodilo 66. Pro kluky byl naopak nejpříznivější srpen.

Nejčastějším holčičím jménem byla Ema nebo Emma, těch se v Mělníku narodilo 22. Domů si rodiče odnesli i jedenadvacet Natálek a Terezek. Devatenáct potom bylo Adélek a Elišek. Mezi kluky byl nejčetnější Jakub, toto jméno zaznamenávaly sestry porodnice hned osmatřicetkrát. Filípek se narodil třiadvaceti rodičům a Honzíka má doma 22 rodin.

Jen za květen zaznamenala mělnická porodnice 123 porodů, přičemž na svět přišlo 124 dětí, jednou se totiž narodila dvojčátka. Kluci byli tentokrát v přesile. Narodilo se jich 65 a holčiček bylo 59. Největší dítě mělo v květnu 4330 gramů a nejmenší se narodilo už v 33. týdnu těhotenství. Vážilo pouhých 1870 gramů. Nejčastějšími jmény mezi děvčaty byla Veronika a Ema.

U kluků zase rodiče nejvíce vybírali Ondřeje nebo Matěje. S neobvyklými jmény se ovšem v květnu roztrhl pytel. Narodily se děti Slavoj Dante, Bianka, Alberta, Alfred, Ibrohim, Jamie Evan, Kristián, Nina, Melanie, Gameira nebo Vincent.

V dubnu nebyla porodnost v Mělníku o mnoho menší, dětí se narodilo 122. Tentokrát byl ale počet kluků a holek vyrovnaný, přesně 61. Nejtěžšího miminko přišlo na svět spontánně a vážilo neuvěřitelných 4920 gramů. Nejmenší se vyklubalo na svět už ve 30. týdnu a mělo jen 1470 gramů.

Neobvyklá jména měsíce dubna byla Sarah, Ben, Xavier, Ayan, Maxmilián, Alex, Maya, Eliana nebo Mariana. Naopak nejvíce se narodilo Natálek a Emiček a mezi kluky kraloval Adam, Štěpán a Kryštof.