Nehybné tělo v řece nalezl zaměstnanec firmy, provádějící u vody bezpečnostní dozor. Už tehdy bylo jasné, že se v Labi nacházelo delší dobu.

Už o dva týdny dříve bylo na shodném místě, ale u protějšího břehu, nalezeno ve vodě tělo jiného muže. U obou případů přitom zatím kriminalisté nedospěli k závěru, zda šlo o vraždu, sebevraždu nebo nešťastnou náhodu. Stále pracují se všemi třemi verzemi.

Krajem se hned začaly šířit fámy, že první z mrtvých mužů měl ruce svázané za zády a druhému tělu scházela hlava. Kriminalisté to ale nepotvrdili.

Jednačtyřicetiletého Poláka jeho rodina podle středočeské policejní mluvčí Štěpánky Zatloukalové pohřešovala už od července minulého roku. A od stejné doby se mohl pohybovat po celém Česku.

„Pravděpodobně hledal v hlavním městě a na Mělnicku ubytování," uvedla policistka. Mohl být rovněž mezi hosty heren a nočních podniků.

Na Mělnicku by mohli být svědci, kteří se od loňského léta do letošního jara s Marcinem Jaroslawem Balou setkali nebo mají poznatky o jeho pohybu. Mohou se obrátit na číslo 702 210 194 nebo na linku 158.

Marcin Jaroslaw Bala byl střední postavy, asi sto devadesát centimetrů vysoké. Měl světlou pleť s mnoha pihami, oválnou tvář, tmavé oči, špičatý nos a krátké kaštanové vlasy s kouty.

Podle kriminalistů byl spíš samotářské povahy, snad proto také vyhledával kontakt se ženami prostřednictvím internetu.

Na jaře byla během tří týdnů na Mělnicku nalezena přímo v řece nebo na labském břehu řeky tři těla. Posledním z nich byl šedesátiletý senior. Kriminalisté vyvrátili možnost, že by jeho smrt měla nějakou souvislost s předchozími dvěma případy