Na zásadních změnách se v mělnické nemocnici pracuje od podzimu loňského roku. „Aktuálně stavíme zcela nový pavilon, jehož součástí budou oddělení dlouhodobé lůžkové péče včetně hospicových lůžek a oddělení lůžkové rehabilitace. Nabídne pacientům 120 lůžek na 72 pokojích,“ uvedl provozní ředitel Nemocnice Mělník Květoslav Durana. Pokoje přitom budou dvoulůžkové i jednolůžkové.

Miroslav Vít nastoupil po 33 letech na svou poslední hasičskou směnu.
Miroslav Vít nastoupil v Neratovicích po 33 letech na poslední hasičskou směnu

První pacienti budou mít podle Durany možnost plně využívat služeb obou oddělení už v průběhu roku 2024.

Ředitel připomněl, že do hospiců, které jsou zdravotnicko-sociálními zařízeními, musí zatím pacienti z Mělníka a okolí dojíždět i desítky kilometrů.

Rozšíření péče o seniory je prioritou nemocnice i kvůli trendu stárnutí populace.

Patnáct nových pokojů v porodnici

V areálu nemocnice probíhá i rekonstrukce a modernizace porodnického oddělení. Vznikne tam nové páté patro budovy, jehož dokončení se plánuje na červen letošního roku. Nacházet se tam bude 15 nových pokojů pro nastávající maminky, včetně nadstandardních.

Poté bude následovat výstavba nových porodních sálů a dalšího zázemí pro personál porodnice a oddělení neonatologie ve třetím patře.

Michal Děd, youtuber a odborník na vztahovou dynamiku.
Youtuber Lovec: I v dnešní době platí, že muži se dvoří a ženy si vybírají

A ve druhém patře znovu bude umístěn operační sál, po dobu rekonstrukce se totiž do těchto prostor nastěhovaly rodičky.

„Modernizace mělnické nemocnice probíhá podle plánu. Zvláště mě těší rekonstrukce porodnice, díky které budou mít nastávající maminky k dispozici moderní a komfortní prostředí,“ dodal Durana.