Předčasné volby do poslanecké sněmovny si nenechali ujít obyvatelé mělnického centra seniorů. Krátce po zahájení voleb k nim vyrazili dva členové volební komise ze čtrnáctého mělnického okrsku. Čekalo na ně téměř sto padesát lidí.

S přenosnou urnou a seznamy voličů za seniory patnáct minut po páteční čtrnácté hodině mířili Jiří Jiráček a Jana Pěknicová. Se staršími voliči už mají zkušenosti. „Centrum seniorů spadá právě pod náš okrsek, takže tam při každých volbách docházíme. Ale musím tamní seniory pochválit, protože jsou na volby pokaždé pečlivě připravení," konstatoval Jiří Jiráček a dodal, že tam lidé volí nejdříve ve dvou místnostech, pak se dočkají i voliči, kteří jsou upoutáni na lůžko.

Ještě před návštěvou Domovů Ludmila a Penzion se členové volební komise s přenosnou urnou zastavili u Vlasty Čmedlové a Hany Hladíkové ve Fügnerově ulici. „Do přenosné urny jsem volila už asi potřetí a s výběrem svých favoritů jsem problém neměla," řekla Hana Hladíková, která v příštím roce oslaví devadesátku.

Na volební schránku už mezitím v Domově Penzion čekalo několik desítek lidí. A nebyl mezi nimi snad nikdo, kdo by nepřišel ve společenském oděvu.
Volby tam berou opravdu vážně. Potvrdila to i sociální pracovnice Domova Penzion Soňa Nováková. „Jsou určitě zodpovědnější než voliči z mladší generace. Berou to v podstatě jako svou povinnost," uvedla a poznamenala, že babičky a dědečkové mívají už před vstupem do volební místnosti všechno připravené. „Probírají to se svými rodinami," doplnila Soňa Nováková.

Jaroslava Roudnická, která se na pokoj musela vrátit pro občanský průkaz, byla u každých voleb s výjimkou těch prezidentských. „S výběrem jsem ale měla tentokrát docela problém, těch stran a kandidátů je opravdu dost," svěřila se jedna z obyvatelek Domova Penzion, která by si přála, aby se po volbách zlepšila situace s produkcí domácích surovin na úkor dovozu.