Ve středu 28. a ve čtvrtek 29. dubna od sedmnácti hodin se na pozemku vedle Family centra v Bezručově ulici představí středověké divadlo Traken. „Předvedeme divákům klasický turnaj na koních, kdy je cílem rytířů zasáhnout dřevcem protivníka a tím ho srazit ze sedla. Souboj pak může pokračovat ještě na zemi - až do úplného rozhodnutí,“ říká Petr Novák z divadla Traken.

Co předvedete v části představení před dřevcovým turnajem?
V první části před krátkou přestávkou plní rytíři dovednostní disciplíny, čeká je například napichování kroužků na dřevce a hod oštěpem na divočáka nebo složitější úkoly, hod sekerou a lukostřelba z cválajícího koně na terč.

V souboru máte také ženy, jaké mají v představení role?
Turnaj je koncipován jako souboj dobra se zlem, dobro znázorňuje princezna Adriana, proti ní stojí na straně zla rytíř, který podepsal vlastní krví smlouvu s ďáblem, a jeho bratranec, který holduje pití a hazardu a na turnaje přichází většinou s nekalými úmysly. Celým turnajem pak provází diváky hraběnka Alžběta, jejím úkolem je například potrestat rytíře, kteří nebojují právě čestně.

Kolik koní diváci uvidí?
V představení jich je šest, jinak jich máme sedm, ozdobou našich stájí jsou dva skvostní fríští hřebci. A naším maskotem je velbloudice Lamdiša, která pochází z Kazachstánu, tam to znamená Pouštní kvítek.

Středověk byl těžkou dobou, odráží se to v představení?
My se domníváme, že představení je naopak humorné, to ale musejí posoudit diváci.