Instalaci dalšího pevného radaru uvažuje mělnická radnice. Zařízení by v budoucnu mělo stát v Mladoboleslavské ulici ve Skuhrově u vjezdu do obce.
Místním řidičům je důvod pravděpodobně zřejmý. Kolem domů totiž vede hlavní tah od Mladé Boleslavi do Mělníka. U vjezdu do Skuhrova je navíc silnice přehledná a široká a láká tak nesundávat nohu z plynového pedálu.

S prosbou o umístění radarového zařízení se na město obrátil starosta Velkého Borku Josef Procházka. „Požádal nás o to, zda bychom se nepřiklonili k instalaci radaru ve směru od Mladé Boleslavi,“ uvedl mělnický místostarosta Jaromír Kovářík.

Nápad pomoci obci Velký Borek, pod níž Skuhrov spadá, se zalíbil i mělnickým zastupitelům, kteří dali zelenou veřejnoprávní smlouvě s Velkým Borkem. Pokud vše půjde podle předpokladů radnice, mohl by se radar u silnice objevit už letos v létě.

Nejpozději v květnu budou v Mělníku instalovány dva nové pevné radary, které budou řidiče kontrolovat v místech, kde je veliká koncentrace chodců, především dětí.

Jedno z nových zařízení nechá radnice nainstalovat do Pražské ulice pod úrovní střední průmyslové školy stavební. Pod ní je také největší základní škola v Mělníku a nemocnice.

Dalším místem, kde hrozí veliké riziko střetu s chodci a kde si řidiči s rychlostí často hlavu nelámou, je Kokořínská ulice. Radar bude měřit rychlost na Chloumku před přechodem pro chodce, který je u mateřské školy.

Ke stávajícímu radaru v ulici Na Malém Spořilově tak letos přibudou ještě další tři zařízení. I u nich město spoléhá na společnost Czech Radar ze sdružení firem Bezpečná Města, stejně jako v případě pro někoho kontroverzního a zatím jediného radaru ve městě. Ten je v současné době zapnutý a je před ním veliká informační tabule upozorňující na měřený úsek. Se stejným značením u dalších tří radarů ale město zatím nepočítá.

„Nedokáži si představit, že by například v Pražské ulici byla takováto veliká cedule,“ uvedl místostarosta Kovářík. Pravděpodobnější je varianta umístění informačního značení u všech hlavních vjezdů do města, které by řidiče upozorňovalo, že někde na území města se měří rychlost.