V centru Mělníka se bude zase kopat. Tentokrát už nepůjde o pokládání dlažebních kostek při revitalizaci historického jádra města, ale o výměnu porušených svodů dešťové kanalizace.

Voda, která při nedávných přívalových deštích napršela na parkoviště radnice a střechy okolních domů, totiž proudila mimo poškozenou stoku do podzemí, odkud se prosákla do chodby vedoucí k historické studni. Desítky centimetrů vody se objevily také ve sklepech vinárny Modrá hvězda.
Podle mělnického místostarosty Jaromíra Kováříka se jedná o vážnou havárii, která se musí už v tomto týdnu vyřešit.

„Zjišťovali jsme, odkud se voda do podzemí dostala. Přišli jsme na to, že letitá vpusť v blízkosti radnice, na kterou navazuje vyzděná stoka, se zřejmě zčásti zřítila,“ vysvětlil Kovářík a dodal, že do podzemí tak tekla voda, která spadla na plochu téměř tisíc metrů čtverečních.

„Je nebezpečí, že se v podzemí vytváří nějaká kaverna či jezero,“ poznamenal místostarosta s tím, že je nutné co nejdříve vybudovat nový svod dešťové kanalizace, aby nedošlo k dalším problémům.

„Vyhovující spádové podmínky nám naštěstí umožní trubky napojit do kanalizace u radnice, což vyjde na zhruba dvě stě tisíc korun. V jiném případě bychom je museli vést až do vpusti v ulici Legionářů, a to by bylo mnohonásobně draží,“ vysvětlil místostarosta.