Parametry městských komunikací a parkovišť neodpovídají rostoucímu počtu automobilů ve městě. Na základě tohoto zjištění požádala radnice o odbornou pomoc Českou parkovací asociaci. Z následného jednání vyplynula nutnost vypracování analýzy stávající situace parkování ve městě.

„Analýza již je vypracovaná, ještě ale dojde k nějakému připomínkování, tudíž se nedá považovat za oficiální. Pravděpodobně se ale moc věcí měnit nebude. Výsledkem tedy je, že v Neratovicích chybí přibližně 365 parkovacích míst. Počítáme s výstavbou parkovacího domu. Nejpravděpodobnější lokalitou se jeví místo současného parkoviště u Tesca,“ vysvětluje neratovický starosta Roman Kroužecký.

Podle jeho slov se ještě nejedná o definitivní rozhodnutí. Ve hře je také varianta výstavby dvou parkovacích domů menších rozměrů. „Spíše to ale dopadne tak, že budeme stavět jeden. Především kvůli lepší dostupnosti. V ulici U Trati proběhne výstavba železniční zastávky a budujeme tam také novou autobusovou zastávku. Doufám, že bychom mohli získat i nějakou dotaci,“ dodává starosta.

Problémem jsou podle něj také neukáznění řidiči, kteří parkují v křižovatkách, před kontejnerovým stáním, na trávnících a chodnících, což znemožňuje průjezd záchranných vozidel, svozových vozidel komunálního odpadu, ale také maminek s kočárky.