Od začátku sčítání ve všech patnácti okrscích se tu přetahovala v podstatě jen dvě politická hnutí. NeraHnutí a Neratovice jinak. Nakonec s velkou převahou zvítězilo NeraHnutí v čele s lídrem Pavlem Šandou. Z jedenadvaceti mandátů získali dokonce osm křesel v novém zastupitelstvu. Neratovice jinak s Lenkou Mrzílkovou, které právě skončilo další volební období, má pět míst. Přitom v minulém volebním období mělo křesel devět.

Pavel Šanda, NeraHnutíEmoce panovaly na obou stranách barikády. „Je to velké překvapení i pro nás, že jsme o tolik vyhráli,“ svěřil se bezprostředně po zveřejnění výsledků Pavel Šanda s tím, že už teď začínají shánět telefonní kontakty na zastupitele, kteří se dostali na seznam nových členů trochu nečekaně. „Koaliční jednání povedeme s každým, jen s SPD do koalice rozhodně nepůjdeme. Přesto se i s nimi sejdeme,“ tvrdí lídr vítězné politické strany.

Důležité přitom pro něj bude prosadit to, co slibovali v předvolební kampani. „Koalice musí být taková, aby byla schopna zastavit vybudování obchodního centra Na Výsluní, přesunout přístaviště pod jez, vystavět parkovací domy a například zastavit změnu územního plánu tak, aby zůstala zeleň a zahrádky,“ dodává Šanda.

Lenka Mrzílková, Neratovice JinakPřes dvaadvacet procent voličů si získalo Neratovice Jinak v čele se současnou starostkou Lenkou Mrzílkovou. „Spokojenost s výsledkem je, ale zklamání je spíš z toho, jak dokáže přesvědčit zdejší lidi slib a populismus protestních kandidátek. Mrzí mě, jak ta kampaň probíhala celkově,“ vysvětluje Mrzílková s tím, že mají před sebou jistě velmi komplikovaná jednání. „Budeme se snažit udržet nastavený trend, ale bude to těžké. Nejsem si jistá, jestli se to podaří,“ dodává a připouští, že bude nutné jednat se všemi kandidujícími stranami, protože se zdá, že v Neratovicích nastala patová situace.

Tři místa v zastupitelstvu nakonec připadla ODS, dvě mají Společně pro Neratovice a po jednom křesle vyzbylo na Komunisty, Volbu pro Neratovice a Okamurovo SPD.