Na samém sklonku dubna tam začala fungovat nově vybudovaná železniční zastávka Neratovice sídliště, nacházející se nejen v blízkosti obytné zástavby, ale na dosah třeba od městské nemocnice, III. základní školy a přilehlého sportovního areálu či úřadu práce. Zastavují tam všechny vlaky linek S3 i R21 a R43: jak spoje Českých drah, tak společnosti Arriva vlaky. V nich platí jak jízdní doklady těchto dopravců, tak Pražské integrované dopravy – včetně předplatních kuponů či jízdenek zakoupených pomocí mobilní aplikace Lítačka. Což se plně vztahuje i na rychlíky.

Vedle nových možností cestování do hlavního města, jež mají být časově srovnatelné s dobou jízdy autobusové linky číslo 348, umožňuje nová zastávka cestovat vlakem bez přestupu také do různých míst v rámci Středočeského kraje i za jeho hranicemi. Například do Mělníka, Všetat či Mladé Boleslavi, ale i dál směrem na sever: do Turnova nebo Tanvaldu.

Směrem na Prahu tam v pracovních dnech zastavuje 33 vlaků v pracovních dnech a 27 o víkendech; směrem na Mělník, případně Mladou Boleslav nebo až Tanvald, odjíždí v pracovních dnech 32 spojů a o víkendech 28. Informace o pěti nejbližších vlacích nabízí cestujícím elektronická tabule.