Neratovice/ Na jaře začali ve městě zřejmě opět řádit žháři, kteří zapalují kontejnery na odpadky.
Po zimní sérii požárů, kdy po pachateli dokonce pátrali i kriminalisté, se situace uklidnila. Podle velitele neratovických hasičů Zbyňka Štajnce však před pár týdny začalo požárů opět přibývat.

„Během března a dubna jsme vyjížděli ke dvanácti případům zapálených kontejnerových nádob,“ uvedl Štajnc.

K zatím poslednímu ohni, po kterém zůstaly škody za čtyřiadvacet tisíc korun, vyjeli neratovičtí hasiči po devatenácté hodině do Masarykovy ulice. „Naproti gymnáziu hořel plastový kontejner na tříděný odpad, v jeho sousedství byly další. Ty jsme odtáhli do bezpečné vzdálenosti, oheň je ale předtím stačil poškodit,“ popsal zásah Štajnc s tím, že hořící nádoba byla zcela zničena.

Škoda se podle velitele hasičů vyšplhala na čtyřiadvacet tisíc korun, protože se musejí vyřadit i částečně zasažené nádoby.
Už za hodinu jednotka hasičů mířila k dalšímu případu na náměstí Republiky, kde u nakládací rampy hořel plechový kontejner. „Tam naštěstí žádná škoda nevznikla,“ doplnil Štajnc.

Je možné, že za jarními požáry kontejnerů stojí stejně jako v zimě neznámý žhář. V zimních měsících plameny vyšlehly pokaždé až po setmění a většinou na odlehlých místech, kde pachateli nehrozilo okamžité odhalení.

PAVEL SCHEBESTA