„Věřím, že podle plánů bude ten-to úsek na konci letošního roku hotový a uživatelé ocení kvalitu jeho povrchu, stejně jako nové značení na celé trase od Dolního Žlebu po Štětí, včetně vybavení dětskými hřišti v Třebouticích, Velkých Žernosekách a Malém Březně. Vedle tradičních a nových prohlídkových tras v místech zastávek a odboček na stezce letos proběhne pět setkání pod názvem Za vínem a vinaři,“ vyjmenoval ředitel destinační agentury Luděk Jirman.

Po letech postoupilo jednání o využití Lobkowiczkého zámku v Roudnici. Podle Jirmana se jedná o vyčlenění východního křídla druhého patra, kde získá místo pro pět svých expozic Podřipské muzeum.

V dalších prostorách vznikne expozice Hudba na zámku věnovaná rodině Lobkowiczů a expozice bývalé Vojenské hudební školy a konzervatoře. Třetí oblastí zájmu je vytvoření síně spolupráce s partnerskými městy. Na dobré cestě je prý jednání se zástupci rodiny Lobkowiczů ohledně revitalizace turisticky vyhledávané hory Říp.

Informační centra v regionu za sebou mají úspěšný rok. V Roudnici se centrum přestěhovalo, nyní má strategicky výhodnou polohu.

Od května do konce srpna ho navštívilo 22 499 lidí. Jeho oblíbenost potvrdil i výsledek ankety vyhlášené jejich asociací spolu s vydavatelstvím KAM po Česku.

„V anketě nám dalo hlas 972 respondentů. Naše centrum se tak stalo absolutním vítězem nejen v regionu, ale také v ČR,“ zmínila pracovnice centra Ivana Racková.

Nabídka služeb roudnického infocentra se v nové sezoně rozšíří. „V druhé etapě se podařilo díky dotaci upravit atrium objektu a vybudovat zázemí pro turisty a cykloturisty s přímým napojením na mezinárodní cyklotrasu Labská stezka a horu Říp. Jeho součástí jsou toalety, sprchy, úschovna a další servis. Z infocentra turisté pohodlně vyjdou na prohlídkové okruhy hradu, zámku a věže Hláska,“ doplnil Luděk Jirman.