Soutěže se přitom automaticky účastnily všechny obce, zapojené do systému EKOKOM. Posuzován byl poměr mezi celkovým množstvím směsného komunálního odpadu a vytříděného papíru, plastů, skla a nápojových kartonů, i celková výtěžnost vytříděného odpadu. „Nově byla v letošním ročníku hodnocena také výtěžnost zpětného odběru elektrozařízení ve vybraných skupinách tohoto odpadu,“ uvedl Aleš Pavlíček z pořádající agentury a dodal: „Toto kritérium jsme zavedli, aby celá soutěž více vypovídala o přístupu obcí k ekologické likvidaci odpadů.“¨

V hodnoceném období od loňského října do letošního září se soutěže My třídíme nejlépe zúčastnilo rekordních 1 109 středočeských měst a vesnic.
Mezi devatenácti obcemi s počtem obyvatel nad deset tisíc dopadly nejlépe páté Kralupy nad Vltavou, Mělník byl osmý a Neratovice až sedmnácté. Vítězné byly Říčany.

V kategorii od dvou do deseti tisíc obyvatel se z Mělnicka objevily Kostelec nad Labem a Všetaty. Závratné výsledky ale neměly, mezi devětašedesáti obcemi skončily na šedesátém a dvaašedesátém místě. Na první pozici v této kategorii se umístila Kamenice z Prahy-východ.
V další kategorii od 500 do 1999 obyvatel už mělo Mělnicko úspěšnější zástupce, v konkurenci 399 obcí bylo Mšeno páté a Kly devatenácté. V kraji nejlépe dopadl Ořech z Prahy-západ.

V poslední kategorii obcí s počtem obyvatel do 499 na tom byly z Mělnicka nejlépe osmé Dolany a patnácté Medonosy. Středočeským vítězem se stal Pavlov z kladenského okresu, který uspěl už počtvrté.