Cítov už má se soutěží dvě zkušenosti, před dvěma lety získal cenu za podporu místního spolku chovatelů, loni diplom za společenský život.

Místní společenský život představí obec komisi soutěže Vesnice roku i tentokrát. „Spolky se výrazně podílejí na všech místních akcích," připomněla cítovská starostka Marie Kulhánková Havelková, „v obci máme dvanáct set obyvatel a čtyři sta dvacet jich působí ve spolcích."

Po návštěvě komise soutěže Vesnice roku v posledním květnovém dni čeká místní spolky o pár dní později, první červnovou neděli, na místním hřišti den dětí plný zábavy.

Obec se podle starostky v letošním roce uchází o několik dotací, například na silnice, chodníky nebo prostranství před místní školou. Od verdiktů, na které zatím čeká, se budou odvíjet letošní investice. „Počítáme s našimi podíly k dotacím," potvrdila Marie Kulhánková Havelková.'

Obec v současné době pracuje na změně územního plánu, která se týká využití místního zemědělského areálu. „V zemědělském areálu, který jsme koupili, bychom rádi postavili na místě stávajících teletníků dům pro seniory," vysvětlila cítovská starostka s tím, že v další části plochy by se mohlo nacházet například zemědělské muzeum, sběrný dvůr nebo zázemí pro obecní a hasičskou techniku.

Po schválení změny územního plánu budou následovat přípravy projektů a nakonec shánění peněz.