V zimě tam neutěsněnými okny proudí ledový vzduch, a tak tam žáci nemohou cvičit, v deštivých dnech tam zase zatéká. Město ale na opravy tělocvičen největší základní školy ve městě nemá dost peněz.

Podle ředitelky školy Dagmar Knöpfelmacherové bývaly v zimě teploty v tělocvičně pouhých osm stupňů Celsia. „Žáci tam nemohli cvičit, protože teplota byla nižší, než je hranice stanovená hygieniky,“ vysvětlila ředitelka. Tělocvičnu navíc využívají také tělovýchovné spolky. I ty měly v zimě smůlu.

A ani na jaře to není lepší. „V deštivých dnech do tělocvičny pro změnu zatéká,“ řekla Knöpfelmacherová s tím, že žáci tam musejí cvičit s ohledem na louže v rozích.

Město před časem nechalo zpracovat projekt na rekonstrukci budovy, v níž jsou obě tělocvičny. Zahrnuje i opravy střechy, topení a oken.

Loni bylo na rekonstrukci tělocvičen dokonce i vydáno stavební povolení. Potvrdila to mluvčí kralupské radnice Lenka Moravcová. „Předběžné náklady jsou ale téměř dvacet milionů korun a v letošním rozpočtu na tuto opravu peníze nejsou. Bohužel zatím nebyly vypsány ani žádné dotační tituly na rekonstrukce tělocvičen,“ řekla Moravcová a dodala, že město podá žádost, jakmile bude vyhlášen odpovídající dotační titul.