„Využiji této příležitosti, abych se podrobněji seznámil s aktuálním úspěchy i problémy Mělníka. Těším se na diskusi s gymnazisty. Například v Berouně jsem tento týden zažil smršť otázek. Je dobře, že se dnes studenti nebojí zeptat třeba i na nepopulární věci,“ uvedl hejtman Středočeského kraje Ing. Petr Bendl.

„Chceme ukázat dva naše nejvýznamnější záměry – revitalizaci historického jádra města a kvalitní protipovodňovou ochranu. Oba projekty by měly významně přispět ke zlepšení podmínek pro život obyvatel. Krásnější historické jádro by mělo přitáhnout také více turistů. Představíme panu hejtmanovi také změny, které jsme v posledních letech ve městě udělali,“ doplnil Mgr. Miloslav Neumann, starosta města, které se na přípravě Hejtmanského dne také podílí.

Hejtmanský den začne v 8.30 hodin setkáním hejtmana Ing. Petra Bendla se studenty Gymnázia Jana Palacha v Mělníce a jeho zakončení tradičně zpestří zábavní Hejtmanský večer moderovaný Tomášem Krejčířem. Program, během kterého vystoupí Michal Prokop, Michal Hrůza a skupina ČECHOMOR, začne v 18.00 hodin na Husově náměstí.

V hejtmanově pracovním programu figuruje po besedě se studenty prezentace připravovaných povodňových opatření v Čertovské a Plavební ulici, následuje návštěva dnes již privátní mělnické nemocnice a setkání s jejím současným vlastníkem. Představitelé města přiblíží vedení Středočeského kraje projekt revitalizace historického centra města a po pracovním obědě se členy městské rady bude Hejtmanský den pokračovat slavnostním otevřením „Expozice hrdelního soudnictví“ a nově budovaného brouzdaliště na koupališti Mělník. Pracovní program uzavřou procházka po Mladoboleslavské ulici, nejvíce dopravně zatížené komunikaci města, a prohlídka areálu TJ EMĚ a Tenisového klubu Mělník.

Od 14.00 hodin připravilo Regionální muzeum Mělník Den otevřených dveří s přehlídkou stálých expozic včetně prohlídky nově otevřené výstavy „Staré mechanické hračky“. Na 14.30 je nachystáno slavnostní otevření „Expozice hrdelního soudnictví“ v mělnickém podzemí a připraveny jsou i Hejtmanské pohádkové hry – Putování pohádkovou říší, Dobývání hradu Hosinburg, Potápění do mořského světa anebo Únik z vězení barev. V 15.00 hodin představí divadlo Studna na náměstí Míru loutkovou pohádku Syndibád a od 16.00 hodin proběhne komentovaná jízda cca 10 typů historických kočárků s kvízem pro účastníky akce.

Program Hejtmanského dne v Mělníce , úterý 24. června 2008

8.30 hod. Beseda se studenty Gymnázia Jana Palacha v Mělníce (Pod Vrchem 3421, Mělník)

10.00 hod. Prezentace připravovaných protipovodňová opatření (Pšovka, Čertovská ulice; Mlazice, Plavební ulice)

10.30 hod. Prezentace projektu revitalizace historického centra města (Náměstí Míru)

11.00 hod. Návštěva Nemocnice s poliklinikou Mělník (Mělnická zdravotní, a.s., Pražská 528, Mělník)

12.30 hod. Pracovní oběd s členy Rady města Mělníka (Restaurace U Rytíře, Svatováclavská 17, Mělník)

14.30 hod. Slavnostní otevření „Expozice hrdelního soudnictví“ (vchod z ulice Legionářů – boční vchod do bývalého OÚ)

15.30 hod. Otevření nově budovaného brouzdaliště na koupališti Mělník

16.15 hod. Procházka po Mladoboleslavské ulici - nejvíce dopravně zatížené komunikaci ve městě

17.00 hod. Návštěva areálu TJ EMĚ a Tenisového klubu Mělník (Pražská ulice, Mělník)

18.00 hod. Hejtmanský večer (náměstí Míru)