Už několik dní tak mohou mladí lidé, kteří mají zájem o zlepšování své kondice pomocí cvičení vahou vlastního těla, trénovat na novém workoutovém hřišti. Najdou ho nedaleko putního místa s kamenným nápisem Miluji, kde dříve býval skatepark.

Podle starostky Lenky Mrzílkové se město v předchozích letech zaměřilo především na obnovu a budování dětských hřišť. Letos konečně přišel čas postavit hřiště i pro mládež.

„Workoutové hřiště rozšíří sportovní možnosti místním sportovcům starším patnácti let," připomněla Lenka Mrzílková s tím, že posilování vahou vlastního těla napomáhá nejen k rozvoji fyzické kondice, ale také ke smysluplnému trávení volného času dospívající mládeže.

Ukázka od Workoutu Mělník

Zájemcům z Neratovic přijeli správné provedení jednotlivých cviků předvést borci ze sportovního klubu Workout Mělník pod vedením Tomáše Vágnera, který se zasloužil o zbudování workoutového hřiště v Mlazicích. Pozval je tam Miguello Mattioni MattNell, jenž by byl rád, kdyby se v Neratovicích podařilo sehnat dostatek nadšenců, kteří by na hřiště chodili pravidelně cvičit.

„Já sám wourkout necvičím, ale rád bych začal. Pokoušíme se najít někoho, kdo by nám ukázal, jak na to. Ideální by samozřejmě bylo, kdyby byl místní," vysvětlil vášnivým fotograf, který by lidem chtěl ukázat, že workout není pouze pro vyvolené, ale skutečně ho může dělat každý.

Hledání nadšenců

Přišel proto s nápadem propagovat cvičení vahou vlastního těla pomocí snímků a videí, která mohou zájemci najít ve facebookové skupině Neratovice Street Workout. „Když jsme tu skupinu s přítelkyní založili, překvapilo nás, kolik lidí se tam přihlásilo. Snad se nám tedy podaří dát dohromady nadšence, kteří by chodili cvičit s námi," připomněl a dodal, že pro začátek je domluvený s Workoutem Mělník, že v případě potřeby přijedou a rádi předvedou, co a jak dělat.

Workoutové hřiště v Neratovicích vyšlo asi na čtvrt milionu korun i s betonovou základovou deskou. „Jsem ráda, že se hřiště podařilo zbudovat tak rychle," pochvalovala si Lenka Mrzílková.