Vše se odehrálo v průběhu noci před posledním víkendem, kdy začaly problémy s opilou mládeží v Nové ulici. Po půl dvanácté tam policisté společně se strážníky museli řešit přestupek mladého muže. „Poškozoval veřejnou zeleň,“ uvedl ředitel Městské policie Mělník Ladislav Hošmánek. Další partička navíc ještě povalovala popelnice.

Následující vandalské činy na sebe nenechaly dlouho čekat. Dvě hodiny po půlnoci zjistila hlídka městské policie, že u vývěsní skříňky městského úřadu v Pražské ulici jsou ulomená dvířka. Později nalezli i polámané stromky v Pražské ulici, přibližně mezi domem dětí a mládeže a cukrovarem. Neznámí pachatelé navíc převrátili sedm betonových laviček.

Dvířka skříňky a lavičky se podařilo strážníkům uvést do původního stavu, poškození stromků řeší mělnický odbor životního prostředí a zemědělství. Škoda na mladých dubech byla přitom vyčíslena na 35 tisíc korun. Bude proto podáno trestní oznámení na neznámého pachatele.

Útoky vandalů na lavičky, hrací prvky na hřištích, autobusových zastávkách a mnoha jiných místech vytáhnou jen v Mělníku z kapes daňových poplatníků kolem 815 tisíc korun ročně. V mnoha případech by stačilo větší uvědomění obyvatel města. Při spatření podobných činů by měli co nejrychleji volat linku 156 městské policie.