Málo místa v bytě a snaha zaplatit za symbol vánočních svátků na pouhé tři týdny co nejméně. Zákazník, u kterého se snoubí tyto dvě podmínky, nemusí dát za stromek více než tři stovky. Například v Kralupech nad Vltavou u marketu Tesco jsou v nabídce malé smrčky i se stojánky v podobě prkének za 299 korun.

Největší zájem je tam ovšem o kavkazské jedle, jejichž cena začíná na 399 korunách a stoupá až k 1690 korunám za největší stromy.

Podle tamního prodejce zákazníci vybírají stromy všech velikostí a druhů včetně dvou prémiové kvality, u nichž cena stoupla od loňského roku o stokorunu. „Největší nával čekáme tento víkend, ale pro opozdilce plánujeme mít otevřeno i den před Vánoci," upřesnil prodavač.

O trochu dráž se dají pořídit stromky v Zahradnictví Jelínek v nedalekých Veltrusech. Všechny jsou venku vystavené ve stojáncích, zákazníci mezi nimi procházejí a vybírají. „V nabídce máme jedle od 398 korun, dále pak smrky ztepilé a pichlavé," uvedl majitel zahradnictví Petr Jelínek s tím, že oproti loňsku ceny stouply.

Nejdražší strom v nabídce je kavkazská jedle exkluzivní kvality za tři tisíce korun. Menší kusy stejného druhu stojí od 500 do 1900 korun.

Na Mělníku stejně každý rok nabízejí stromky prodejny se zahradní technikou Hecht a Mountfield. Podle vedoucího mělnické prodejny Hecht Petra Krova ceny vánočních stromků ve srovnání s minulým rokem nestouply. Naopak. „Protože se každým rokem prodá až o několik stovek kusů více, rozhodli jsme se ty největší stromy letos zlevnit," upřesnil. Za kavkazskou jedli loni zaplatil zákazník 799 korun, letos je o padesátikorunu levnější.

Uříznout si vánoční strom sám je na Mělnicku také jednou z legálních možností. Nabízí jí Matěj Sedláček na plantáži ve Vrbně u hřbitova. Za borovici tam zaplatí zákazník 450 korun a za smrček 550 korun. „Je to srovnatelné s cenami ostatních firem tady v okolí. U nás si mohou lidé strom vybrat i uříznout. Kdo se nechce namáhat, nabízíme už uříznuté stromky," potvrdil Sedláček, který má v nabídce okolo pěti tisíc kusů jehličnanů. Otevřeno je tam každý den od 11 do 16 hodin až do 23. prosince.

Ceny stromků u vybraných prodjenců na Mělnicku

Zahradnictví Jelínek Veltrusy: od 349 do 2890 korun
Hecht Mělník: od 299 do 749 korun
Mountfield: od 399 do 1499 korun
Tesco Kralupy nad Vltavou: od 299 do 1690 korun
Plantáž Vrbno: od 450 do 550 korun

close Vánoční pouták info Zdroj: Redakce zoom_in Vánoční pouták

Příspěvky posílejte na mail vanoce@denik.cz
Svůj příspěvek doplňte o vaše celé jméno a uveďte obec, případně alespoň okres, odkud jste. Děkujeme.