Milý Ježíšku, k Vánosům si přeji… Tak taková slova jsou běžná snad u všech dětí před svátky. Téměř každé dítě si pracně sepíše dopis určený Ježíškovi, dá ho za okno a doufá, že se mu jeho přání splní. V mnoha případech skutečně pod vánočním stromečkem najde vytoužené dárečky a společně s rodiči pak vychutnává sváteční večer. Některé děti však takové štěstí nemají. Jsou to děti z dětských domovů, pro něž je takový vánoční dárek mnohdy nedosažitelný. Právě z tohoto důvodu uspořádal Městský úřad Mšeno akci s názvem Strom splněných přání. V přízemí budovy městského úřadu je v těchto dnech umístěn vánoční stromeček, na kterém visí dopisy Ježíškovi od dětí z Dětského domova Dubá – Deštná.

„Milý Ježíšku, přeji si pánskou kosmetiku (sprej, šampon, sprchový gel). Děkuji, Antonín Růžička, 14 let.“ Tak taková slova například obsahuje jeden z dopisů na stromečku v mšenské radnici, určený Ježíškovi.

„Tuto akci pořádá město poprvé. Byl to nápad jedné paní ze zastupitelstva. Její dcera v dětském domově v Dubé – Deštné pracuje. Tak jsme se rozhodli, že těmto dětem splníme přání prostřednictvím Stromu splněných přání,“ uvedl místostarosta Mšena Václav Novák.

Téměř všechna přáníčka, která byla umístěna na vánoční stromku ozdobeném červenými mašlemi a slaměnými ozdobami, byla za krátkou dobu rozebrána. „Přání od dětí se rozebrala poměrně rychle. Tento pátek na stromě zbývaly asi jen čtyři dopisy Ježíškovi. Domnívám se, že do této středy, kdy budou dárky dětem předány, budou přání splněna všechna,“ řekl Novák.

Již tuto středu 19. prosince od 17 hodin přijedou děti z Dětského domova Dubá – Deštná přímo do Mšena. Zúčastní se zde totiž Živého betléma v zahradě katolické farnosti. Od 17 hodin děti z domova společně s dětmi ze Základní školy Mšeno vystoupí s pásmem koled. Při této příležitosti budou dětem předány dárky, o které si psaly v dopisech Ježíškovi.