Stříbrných vozů s modrožlutými reflexními doplňky se v posledních dnech dočkalo i Okresní ředitelství Policie České republiky v Mělníku. Obměna vozového parku vychází z nové policejní reformy.

Mělničtí policisté dostali v první etapě několik vozů Škoda Octavia druhé řady ve verzi limuzína a kombi, a jeden vůz Volkswagen Transporter, speciálně upravený pro skupinu dopravních nehod.

Podle policistů ze skupiny dopravních nehod Evy Mikulové a Lukáše Pavlíka má trasporter velmi dobré jízdní vlastnosti, dokonce se na silnici chová lépe než dřívější vozy podobného typu používané policisty.

„Transporter má pod kapotou dvaapůllitrový turbodiesel a náhon na všechny čtyři kola. Je vybaven počítačem, tiskárnou a technikou potřebnou k vyřízení veškerých záležitostí přímo na místě nehody. Jedná se o výjezdové vozidlo, takže bude v provozu čtyřiadvacet hodin denně,“ uvedl Lukáš Pavlík.

„Benzinové motory oktávií jsou o obsahu 1,6 a 1,8 litru, přičemž silnější verze je s turbem, jízdní vlastnosti těchto vozů jsou také velmi dobré,“ doplnil Pavlík.

Nové policejní vozy jsou osazeny moderním světelným a zvukovým výstražným systémem.

„Těší mě, že jsou všechny nové automobily vybaveny i klimatizací. Starší neklimatizované vozy totiž znepříjemňovaly policistům výkon služby v horkých letních dnech,“ řekl mělnický policejní mluvčí Václav Tichý.

Obměna vozových parků bude probíhat průběžně ve většině obvodů Policie České republiky.