Obyvatelé většiny měst nadávají na zoufalý nedostatek parkovacích míst. Ulice jsou totiž přecpané odstavenými auty. Najít zejméně večer volné místo je skoro nemožné. Stejné je to i na Mělnicku.

Například v Neratovicích je podle výsledků loňského průzkumu místních školáků většina lidí s parkováním ve městě nespokojena.

Radnice by s tím rychle měla něco dělat – takové byly výsledky ankety, kterou mezi lidmi v Neratovicích pořádali žáci Jan Čížek a Pavel Brestovanský.
„Většina ze sedmdesáti oslovených respondentů je s parkování v Neratovicích nespokojena,“ řekli o závěrech svého průzkumu školáci. Podle třiceti lidí jsou parkovací možnosti ve městě hrozné, dalších dvanáct si stěžuje na nedostatek stání a jedenáct si myslí, že radnice se o zlepšení nestará. „Jen sedmnáct respondentů je s parkováním spokojeno,“ upřesnili reportéři.

Přetrvávající potíže před časem přiznal i neratovický starosta Miroslav Lid. „Ulice jsou úzké, protože jejich rozvržení pochází ze sedmdesátých let minulého století, kdy byly projektovány na tehdejší stupeň motorizace,“ řekl tehdy starosta.

Před několika lety přispěla k problémům s parkováním v centru města i neratovická radnice, když zavedla placené parkování na náměstí Republiky.

Řidiči se totiž snaží ušetřit a odstavují auta raději do přilehlých ulic. Tam pak kvůli tomu po většinu dne stojí kolony dlouhé stovky metrů. Překážejí provozu, zatímco placené parkoviště je téměř prázdné.