Voliči z Kostelce nad Labem, kteří při letošních komunálních volbách přišli podpořit své favority, dali jasně najevo, koho na radnici chtějí mít. I když jich k volebním urnám dorazilo jen necelých devětatřicet procent, je zřejmé, že většina z nich je 
s dosavadním vedením města spokojena.

Dokládají to i preferenční hlasy, kterých získali nejvíce starosta města Josef Chalupa (537) a místostarosta Vladimír Těšínský (522).
Kostelecké volby tentokrát vyhrálo uskupení nezávislých kandidátů Kostelec – náš domov, které v čele s Vladimírem Těšínským získalo šest z patnácti zastupitelských mandátů. Dvojkou voleb se s pěti mandáty stala ODS, jejímž lídrem je Josef Chalupa.
Nováček ve volbách ANO 2011 si pak s KSČM stejným dílem rozdělil zbylé čtyři mandáty .
Kandidáti obou nejsilnějších uskupení vyhráli volby i před čtyřmi lety. Tehdy ovšem měla ODS šest a Kostelec – náš domov čtyři mandáty.

I když se letos počty obrátily, v Kostelci nad Labem by měly na další čtyři roku zůstat stávající pořádky. „Zřejmě dojde jen ke změně ve složení rady. Bavili jsme se s Vladimírem Těšínským o tom, že by jinak všechno mělo zůstat při starém," konstatoval Josef Chalupa, jemuž by měla starostovská pozice zůstat až do roku 2018. Jeho zástupcem by měl být dále Vladimír Těšínský. Ten Mělnickému deníku předběžnou dohodu potvrdil.

„Rozhodli jsme se, že starostu do dalšího volebního období podpoříme. Dostal od voličů nejvíce hlasů. Nemáme sice přímou volbu starosty, ale je to určité vyjádření důvěry voličů starostovi," uvedl kostelecký místostarosta, kterého zastupitelé svými hlasy také nejspíš podpoří na další čtyři roky.

Koaliční smlouva mezi dlouhodobými partnery tak možná ani nebude potřeba. „Kostelec nad Labem je malé město, kde jsme si na politiku nikdy nehráli. Fungovalo to tady vždy na základě slušnosti a spolupráce," poznamenal místostarosta města.

Karel Šulc, lídr ANO 2011, která ve volbách s počtem hlasů skončila na předposledním místě, je se dvěma mandáty 
v zastupitelstvu spokojen. A s opozicí počítá. „Na to, že jsme do voleb šli poprvé, je to dobrý výsledek, i když jsem doufal, že bychom mohli mít až čtyři mandáty. Máme ale více hlasů něž komunisti, kteří tu byli mnoho let," doplnil Karel Šulc.