Pozemek, který začíná u plotu zahradnictví a sahá až k nedalekým akátům, je podle Jaroslava Hobíka přímo ideálním místem k vybudování klidného koutu s vodním jezírkem, terasou a bylinkovou zahrádkou.

Neměla by chybět ani pevná cesta a lano opatřené uzly, podle kterých by se nevidomí návštěvníci orientovali.

Pozemek, na kterém by majitel Šesti kapek rosy rád viděl zahradu pro handicapované návštěvníky, ale patří obci. K realizaci stavby bude proto nutné získat povolení.

„Plány máme už nakreslené, teď už je musíme jen prosadit,“ řekl Hobík a dodal, že doufá v podporu místních lidí i úřadů.

Další novinkou, kterou Jaroslav Hobík chystá, je Křeslo pro hosta. Do své květinové prodejny Chryzantha v Cukrovarské ulici si ale nebude zvát politiky nebo známé umělce, ale obyčejné lidi, kteří jsou výjimeční svými životními zkušenostmi.

„Znám spoustu úžasných lidí. Byla by velká škoda si jejich názory neposlechnout,“ vysvětlil zahradník a připomněl, že s hostem si může popovídat každý, kdo přijde do prodejny.

Datum návštěvního dne bude stanoveno předem, jméno hosta se ale zákazníci Chryzanthy dozví až těsně před zahájením. „Host bude asi překvapením i pro mě, nikdy totiž nevíte, koho můžete v týdnu potkat,“ řekl Jaroslav Hobík.