Česko se o víkendu promění v tropy. Mělnicko podle předpovědí meteorologů nebude výjimkou. V neděli by teplota mohla dokonce pokořit čtyřicítku.

Lidé z Mělnicka se před horkem raději schovají, než aby se sušili na sluníčku. Potvrzuje to Lenka Mrózová z Lobkovic. „Budeme doma v chládku, kde máme asi pětadvacet stupňů. Možná se občas zajdeme osvěžit do bazénu," říká maminka dvou dětí.

Během největších veder je podle mluvčí středočeské záchranky Terezy Janečkové opravdu lepší příliš nechodit ven a trávit čas spíš ve stínu.

„Ohroženi jsou hlavně malé děti , které nemají dostatečně vyvinut termoregulační systém. Nemají velkou potřebu pít a ani v takto teplých dnech nepociťují horko, hrozí jim tak přehřátí," popisuje Tereza Janečková.

Toho je si vědoma maminka skoro ročního Honzíka 
a pětileté Veroniky Nikol Moskálová z Chorušic. Na procházku se svými dětmi půjde o víkendu jen dopoledne a zbytek dne pak bude trávit doma nebo u dědečka ve starším domě, kde je chladněji. Podceňovat nehodlá ani pitný režim a horkům podřizuje i celodenní stravu.

„Nebudu vařit nic těžkého, dáme si spíš těstovinový salát a hlavně budeme hodně pít. Verča vypije tak kolem dvou litrů šťávy a Honzík zvládne litr vlažného čaje," připomíná Nikol Moskálová.

Dospělý člověk by měl podle lékařů v horkých dnech vypít dva a půl až tři litry tekutin denně. Nejvhodnější je prý čistá voda nebo minerálky. Lidé by se měli určitě vyhnout konzumace alkoholu, ten stejně jako káva naopak dehydratuje.