Rockeři, kteří se těšili na skupinu Katapult a další taháky letošního Lhotkafestu, měli smůlu. Sportovní areál ve Lhotce, kde se tradičně akce koná, se totiž změnil v rybník.

Rozvodněná říčka Pšovka pozemek zaplavila tisíci litry vody. A to právě ve chvíli, kdy se oblíbený bigbeatový festival začínal rozjíždět. Čerpadla se od té doby nezastavila. Na stejném místě se má přitom už v sobotu konat další festival, Country Lhotka.

Voda se podle starosty vesnice Petra Pánka začala na hřiště drát kolem sobotní patnácté hodiny. „Chvíli po zahájení jsme koncert museli ukončit. Během pár desítek minut bylo na některých místech až metr vody,“ uvedl pro Deník Pánek a doplnil, že se všichni co nejdříve snažili z rozbahněného areálu vytáhnout auta a rozebrat pódia.

Festival s nabitým programem tak vmžiku skončil fiaskem. „Nikdo by nečekal, že hřiště zaplaví rozvodněný potok. Je to obrovský průšvih, teď jen řešíme, jak všechno zaplatit,“ řekl hlavní pořadatel Roman Novák.

Velká voda ohrozila i příští ročník Lhotkafestu, zatím totiž není jasné, zda se vůbec uskuteční. „V téhle chvíli nemám na další ročník absolutně myšlenky,“ poznamenal Novák.

Vytrvalé deště, které klidnou říčku změnily ve dravý potok, hřiště zaplavily tak, jak to lidé ve vsi nepamatují. „Takovým způsobem se voda z koryta nevylila nejméně dvacet let,“ řekl starosta.

I když lhotečtí a střemští hasiči vodu z přírodního areálu odčerpávali několika čerpadly, stále přitékala.

„Čerpadla pořád ještě běží. Hladina se zvedala až do pondělní půlnoci. Bez hasičů ze Střem, technického vybavení mělnických hasičů a desítek dobrovolníků bychom to zvládali jen těžko,“ doplnil Petr Pánek.

Přesto příznivci westernové muziky o akci Country Lhotka, která se koná už v sobotu, nepřijdou. Pořádající radnice má totiž připravenou náhradní variantu. „Jsme nuceni akci přesunout na spodní náves, i když je to organizačně náročnější,“ potvrdil starosta Lhotky. Akce začíná v šestnáct hodin