Voliči ve Veltrusích to neměli při letošních komunálních volbách snadné. Politické strany jim kandidáty naservírovaly na devíti kandidátních listinách, což bylo o pět více než při minulých volbách.

A podle toho také vypadají výsledky. Ani jedna ze stran nezískala v jedenáctičlenném městském zastupitelstvu alespoň tři mandáty. Po dvou mandátech dostali od voličů sociální demokraté, Změna pro Veltrusy – patrioti a SNK pro Veltrusy. Po jednom mají ANO 2011, TOP 09, Nezávislí a Veltrusy 2014. Bez mandátu zůstala KDU-ČSL.

Koaliční jednání tak stále nedospěla k žádné dohodě. Potvrdil to lídr kandidátky SNK pro Veltrusy Filip Volák, který získal nejvíce preferenčních hlasů, 247. „Máme to tu opravdu hodně rozdrobené, je to až legrační, ale snažíme se vyjednávat. Koaliční jednání sice pokračují, ale jsou poněkud nejistá," konstatoval Filip Volák a dodal, že kvůli citlivosti jednání nechce zatím zveřejňovat další podrobnosti. Naděje na složení šesti většinových hlasů je ale podle něho reálná.

Také dosavadní starosta Veltrus Richard Kyselý, lídr kandidátky ČSSD potvrdil, že koaliční jednání pokračují. „Každý jedná o svém," řekl stručně.

Třetí nejsilnější kandidátku vedla Marta Baránková, jejíž dva mandáty budou zřejmě rozhodující. „S Filipem Volákem jsem mluvila, ale každý máme jiný pohled na věc. A s Richardem Kyselým, který vede druhé vyjednávací centrum, se teprve sejdu," uvedla Marta Baránková a přiznala, že počítá i s variantou, kdy by skončila v opozici. A to i když má druhý nejvyšší počet preferenčních hlasů.

Kdo a s kým se ve Veltrusích nakonec spojí, by mělo být jasné na začátku příštího týdne. Ustavující zasedání ve městě plánují na první listopadové pondělí.