Obyvatelé Veltrus se dočkají snadnějšího přístupu na radnici. Veškerá agenda služeb, kam patří například i Czechpoint, se má přesunout do přízemí.

Podle veltruského starosty Bronislava Havlína je to pro návštěvníky lepší. „Když vidíte staré babičky, jak se musejí vyšplhat do schodů, uvědomíte si, že to pro ně není lehké. Proto jsme se rozhodli pro tuto variantu. Chceme občanům usnadnit život,“ vysvětlil starosta. V současné době se kanceláře nacházejí v prvním patře budovy, kam se ale po schodech obtížně dostávají starší lidé a vozíčkáři se sem nedostanou už vůbec.

„Máme dole zvonek, takže když někdo potřebuje vyřídit své záležitosti a nemůže se dostat nahoru, zazvoní a pracovnice úřadu s ním vše vyřídí,“ řekl Havlín. Pro občany ani pro pracovníky místního úřadu však není tato varianta příliš vyhovující.

Současně se zlepšením služeb úřadu se otevře i výstavní síň, která se nachází v přízemí. „Dosud jsme ji otevírali pouze na požádání, když někdo chtěl, ale máme v plánu ji v určitých hodinách úplně otevřít pro veřejnost,“ vysvětlil starosta.