Jak sama říká, na začátku  to bylo těžké. „Trochu jsem se žáky bojovala, než jsme si na sebe zvykli. Učím na této škole prvním rokem,"  vypráví Veronika Hovorková.

Přestože studovala vysokou školu pedagogickou, nevěděla, že u učení skutečně zůstane. „Chvíli to vypadalo, že to ani dělat nebudu, ale teď jsem ráda, že učím. Opravdu mě to baví a snad to tak cítí i děti. Doufám že ano, když jsem si od nich zasloužila nominaci," říká mladá učitelka.

Jako jedna z mála se dozvěděla, že je do ankety Hvězda katedrou nominovaná, ještě před tím, než  se zpráva objevila v novinách. „Řekly mi to totiž děti, které učím. Právě ty mě nominovaly," vzpomíná  na chvíli, kdy se dozvěděla o své nominaci.

„Je to můj první rok ve škole  a hned mě děti nominovaly. To by asi potěšilo každého učitele, že je oblíbený. Na škole jsou hodně otevřené vztahy. S dětmi tady jednáme jako se sobě rovnými. Což je obrovská výhoda," míní Veronika Hovorková.

Učitelka se od dětí dozvěděla dokonce i to, proč nominovaly právě ji. „Svěřily se mi, že mé jméno do redakce zaslaly hlavně proto, že si mě opravdu oblíbily. Navíc jsem podle nich hodná a spravedlivá."

S dětmi má opravdu hezký vztah, což potvrzuje i to, že na otázku, co je první napadne, když se řekne Veronika Hovorková, odpovídají žáci takhle: „Je to pro nás opravdová kamarádka. Probírá s námi hodně věcí a dokáže nám poradit. Je moc hodná a je nám hodně blízká."

Podobné to bylo i v nominačním e-mailu, který přišel do redakce: „Dokáže nás podpořit a poradit nám. Skvěle se s ní komunikuje a dokáže si získat náš respekt."

Nadějemi na vítězství se Veronika Hovorková nezabývá. „Sleduji sice, jak si stojím, a vidím, že mi tam hlasy hodně přibývají, ale myslím si, že to nedopadne. Jsou tam učitelé, kteří mají přede mnou velký náskok. Ráda bych dopadla dobře, i když si na druhou stranu říkám, že je pro mě poctou už to, že mě děti nominovaly," dodala učitelka k anketě Hvězda za katedrou.

Veronika Hovorková

Veronika Hovorková vystudovala vysokou školu pedagogickou a učí na Základní škole Jaroslava Seiferta v Mělníku český jazyk a občanskou výchovu. Je jí pětadvacet let. Mezi její zájmy patří aerobic, jízda na kole a na kolečkových bruslích, ráda také hlídá malé děti a chodí na procházky. Ráda si také přečte pěknou knížku.