Každý rodič si dozajista přeje, aby bylo jeho dítě ve školev bezpečí. Plní mělnické školy tato přání? Příkladem je například Základní škola Mšeno.

Tato škola je stoprocentě zabezpečena proti vstupu cizích osob do objektu. „Když se chce někdo dostat dovnitř, musí si nejdříve zazvonit. Pokud se jedná o dospělé osoby, které nejsou nahlášeny, přijdeme si pro ně přímo ke vchodu,“ uvedla Jiřina Trunková, ředitelka Základní školy Mšeno. Na této škole jsou ochráněny přímo děti, ale také jejich věci. Podle slov ředitelky školy se ve škole neobjevily žádné krádeže. V bezpečí je také majetek školy. „V učebnách, kde je to zapotřebí, máme nainstalované alarmy,“ potvrzuje Jiřina Trunková.

Podobně zabezpečená je i Základní škola Jindřicha Metiegky v Mělníku. Pokud se chce člověk dostat do školy, musí zazvonit venku před vchodem. Přímo v hale školy se nachází vrátnice, kde je po celý den stálý zaměstnanec a pouští do objektu.

Také Základní škola Jungmannovy sady v Mělníku si dává pozor na nezvané hosty. Poté, co dotyčný u vchodu zazvnoní, přijde si pro něj pověřená osoba z vedení školy.

Bezpečnost v současné době řešíi Základní škola Obříství. Vedení školy se chystá k nainstalování bezpečnostních kamer. „Měli jsme zde řadu problémů. Jedna maminka například kolem odpoledne zaparkovala auto přímo před školou a odešla pro své dítě. Někdo ji však rozbil okno a odcizil kabelku s pěti tisíc korunami a všemi doklady,“ vyjádřila se Milena Jachková, ředitelka Základní školy v Obříství.

Tato škola nyní řeší problém s místní mládeží. Podle slov ředitelky Jachkové se podnapilá mládež před nedávnem bavila tím, že hasicím přístrojem poškodila vchodové dveře do školy. „Nechceme, aby se takové situace nadále opakovaly. Řešením je proto právě kamerový systém, který umístíme ke vchodu. Do tohoto opatření dáme čtyřicet tisíc korun,“ dodala Jachková.