Letní prázdniny budou letos v Kralupech nad Vltavou patřit stavebním pracem. Tamní radnice totiž plánuje rekonstrukce, které se dotknou všech mateřských a několika základních škol.

Dělníci už dokonce pracují v mateřských školách v ulicích Generála Klapálka a Dr. Edvarda Beneše i v základní škole v Třebízského ulici.
Provoz školy by stavební práce podle kralupského místostarosty Libora Lesáka narušit neměly.

„Před letními prázdninami stavaři budou pracovat na exteriérech, což bude zateplování, fasády a opravy střech. Vnitřní prostory přijdou na řadu až o prázdninách,“ vysvětlil Lesák.

Právě kompletní zateplení, oprava nebo výměna oken a nové fasády za bezmála jednatřicet milionů korun čekají Třebízského základní školu a mateřské školy v ulicích Dr. E. Beneše, U Jeslí, Mikovická a jeden pavilon školky v ulici Generála Klapálka.

Dalších zhruba patnáct milionů z městské kasy v letošním roce spolkne generální oprava tělocvičen základní školy Generála Klapálka, které jsou v havarijním stavu, a školu v Revoluční ulici čeká výměna rozvodů vody a kanalizace za jeden a půl milionu korun.

V Komenského základní škole se stavaři zaměří na kompletní rekonstrukci rozvodů elektřiny a počítačových sítí za čtyři miliony korun.
Děti navštěvující školku na Holubově nábřeží si v září všimnou nových vstupních dveří.

Podle Lesáka tam budou opraveny také rozvody vody a kanalizace za více než milion korun.

„Letos do školství investujeme zhruba sto dvacet milionů korun, z čehož tvoří přes polovinu dotace z Regionálního operačního programu střední Čechy a Operačního programu životní prostředí,“ připomněl kralupský místostarosta.

Stavební práce by se podle plánu mohly zhruba o čtrnáct dní protáhnout jen v případě mateřské školky U Jeslí. Rodiče se ale o své ratolesti bát nemusejí, dočasně se o ně postarají v nedalekých školkách Dr. E. Beneše a na Nábřeží J. Holuba.