Vichřice připravila o zázemí fotbalisty z Vysoké. Podle Jaroslava Látala z tamního klubu je všechno zničeno. Z kabin na hřišti ulétla plechová střecha a bez následků nezůstaly ani zdi. 

Podzimní zápasy musí tým odehrát na hřištích soupeřů.

„Hned v neděli jsme vystěhovali z kabin všechno zařízení a nábytek,“ řekl o zahájení záchranných prací Látal, podle kterého už klub jedná o dalším postupu se starostkou, neboť jde o obecní majetek. „Oslovili jsme i firmy, chtěli bychom, aby opravy začaly co nejdříve,“ doplnil. 

Větrné počasí zasáhlo i nafukovací tenisovou halu v mělnickém sportovním areálu Na Polabí. Nezůstala na svém místě. Podle zpráv z místního tenisového klubu jsou veškeré tréninky až do odvolání zrušeny. A zatím není jasné, na jak dlouho.

Na sociálních sítích se začala šířit fáma, že měl vichr na Mělnicku dokonce oběť. Mělnická policejní mluvčí Markéta Johnová to však vyvrátila. 

V Ledčicích byli ovšem ve větrné neděli zraněni dva lidé. Manželský pár byl právě na dvoře u svého domu, aby zachránil vše, co stihne. V tu chvíli se však se silným poryvem větru zřítila štítová zeď jejich stodoly. Oba zasáhla padající suť.

Podle mluvčí středočeské záchranky Petry Effenbergerové byl muž transportován se středně těžkým zraněním hlavy na traumatologii vinohradské nemocnice. „Žena utrpěla tržnou ránu na hlavě a byla převezena na chirurgii do nemocnice ve Slaném,“ řekla Effenbergerová.

Další zranění utrpěl dobrovolný hasič ze Řepína. Velitel mělnických hasičů Zbyněk Štajnc připomněl, že řepínská jednotka zasahovala u domu v Živoníně, na který spadl strom. „Hasič, který při zásahu propadl střechou dovnitř domu, při pádu utrpěl frakturu žebra,“ vysvětlil Štajnc, podle kterého hasiči v okrese vyjížděli ke třiadevadesáti událostem spojeným s vichřicí. Odklízecí práce pokračovaly ještě v pondělí dopoledne. Poslední strom, ke kterému hasiči mířili, byl u vysílače na mělnickém Chloumku. Padl přímo na cestu a vedlejší plot.

Ještě v pondělí dopoledne se musely některé domácnosti ve městech a vesnicích na Mělnicku obejít bez elektřiny. Patřily mezi ně i mělnické Mlazice nebo kralupské části Lobeč a Zeměchy, kde ještě energetici opravovali vedení. Podle mluvčího kralupské radnice Aleše Levého jinak v Kralupech nad Vltavou k vážným škodám nedošlo. 

Přes čtyřiadvacet hodin scházelo světlo ve Střezivojicích, Dobřeni, Kokoříně, Lobči, Nosálově a v části Mšena. Hůř na tom byl sever regionu, například Medonosy, Chudolazy, Tupadly a Vidim, kde se omezení táhlo skoro dva dny. Na některých místech Mělnicka kolísalo napětí ještě v pondělí po celý den. 

Noc bez elektřiny prožila na Kokořínsku i Jana Kocourková. „Bylo to jako ve městě duchů. Nikde nesvítilo světlo, všichni zapalovali svíčky. Musím říct, že jsem měla strach. U nás to bylo ještě ostřejší tím, že topíme elektřinou a v noci nám byla zima. Dětem jsem dala do postele dokonce i kulichy,“ svěřila se maminka dvou školáků.

Podle mluvčí společnosti ČEZ Soni Holingerové se během noci z neděle na pondělí podařilo energetikům opravit četné poruchy na vedeních vysokého a nízkého napětí. „V současné době je bez elektřiny 120 tisíc odběratelů, v neděli večer jich bylo dvakrát více,“ uvedla Holingerová v pondělí ráno, kdy kalamitní stav přetrvával v osmi krajích. 

Lidé rovněž začínali hlásit škodné události svým pojišťovnám. Ty očekávají, že budou klientům vyplácet stovky milionů korun. „Klientům doporučujeme především všechno nafotit a pak hned začít uklízet. Jde o to, aby se jim škody nezvyšovaly. Mohou-li odkrytou střechu alespoň provizorně přikrýt plachtou, nechť to udělají. Tyto záchranné práce pak budou součástí pojistného plnění,“ vysvětlil mluvčí jedné z pojišťoven Václav Bálek.