Slavnostním nástupem jezdců a potleskem do plochodrážního nebe začal v pátek v podvečer druhý ročník závodu – Vzpomínka na Antonína Kaspera mladšího. Vzorně připravený stadion přivítal kvalitní sestavu. V ní byl největším favoritem na vítězství loňský mistr republiky jednotlivců Adrian Rymel, který ve Mšeně obhajoval vítězství z loňského prvního ročníku.

Odhady o vyrovnaných soubojích se vrchovatě naplnily a jezdci se v nich nevyhnuli pádům. Ten nejhorší se odehrál ve dvanácté jízdě. Jezdec Olympu Praha Ondrašík nezvládl stroj a při pádu strhl svého oddílového kolegu Richarda Wolffa. Ondrašík si narazil záda, Wolff vyvázl s pochroumaným kolenem. Nesmírně dramatické jízdy bavily diváky až do úplného závěru závodu. Po sečtení všech výsledků měli tři jezdci po čtrnácti bodech. Mezi Rymelem, Šiterou a Polákem Gomolskim tak musela rozhodnout dodatková jízda.

Velmi dobrý start měl Adrian Rymel. Po třech kolech vedl s náskokem osmi metrů před Šiterou a byl si tak jistý svou výhrou, že slevil na rychlosti. To se mu ale stalo osudným.

Mladý Šitera začínající kariéru právě ve Mšeně jezdecké chyby soka naplno využil a bravurně dokázal jízdu a tím i druhý ročník vzpomínky vyhrát. Druhý dojel Rymel, třetí Gomolski.

Výkonem potěšil ještě dvanáctibodový Slovák Martin Vaculík a Martin Málek, který získal jen o bod méně. Závod se divákům musel líbit, a dostali tak nejlepší pozvánku na sobotu 4. srpna, kdy se ve Mšeně od 18 hodin pojede další kolo extraligy družstev.