Strážnice Alena Klapetková a Nikol Vítečková oslňují nejen krásou, ale i svými výkony ve stále populárnější sportovně-taneční disciplíně pole dance – tanci na tyči. Diváci i porotci jen žasnou nad jejich mnohdy neuvěřitelnými akrobatickými a gymnastickými kousky.

Svými hvězdami se na facebookovém profilu v těchto dnech pochlubila i samotná ostravská městská policie. „Přejeme děvčatům pevné zdraví a hodně sportovních úspěchů,“ uvedli její zástupci.

| Video: Youtube

Strážnice mají za sebou řadu úspěchů. „Staly jsme se mistryně světa v disciplíně Pole Art v Rusku. Získaly jsme i bronz na Mistrovství světa v Pole Sport na Floridě. Zároveň jsme trojnásobné mistryně České republiky,“ přiblížily své úspěchy Alena a Nikol.

KAMARÁDKY

Obě pocházejí z Opavy a jsou kamarádky od dětství. Vystudovaly Bezpečnostně právní akademii Ostrava, nyní pracují u ostravské městské policie. Jedna u kynologického oddílu, druhá na služebně v centru Ostravy.

„Obě nás od malička práce u bezpečnostních složek zajímala a chtěly jsme se také stát jejich součástí. Zároveň jsme však nechtěly pracovat přímo v Opavě, odkud pocházíme. Nakonec zvítězila možnost pracovat u Městské policie Ostrava,“ konstatovaly strážnice.

Alena obléká uniformu zhruba pět let, Nikol tři.

„Máme skvělý pracovní kolektiv, který drží při sobě. Zároveň si velmi vážíme toho, že nám zaměstnavatel vychází vstříc, když potřebujeme například delší volno kvůli závodům v zahraničí,“ řekla Alena.

TRÉNINK

Trénink je velmi náročný, fyzicky i časově. „Sportu věnujeme prakticky veškerý volný čas, trénujeme podle směn v práci, tedy tři až čtyřikrát týdně zhruba po třech hodinách. Co se týká závodů, průměrně absolvujeme tři, někdy čtyři ročně. Kromě mistrovství České republiky a mistrovství světa to v poslední době bylo například i otevřené mistrovství Nizozemska,“ přiblížila náročný program Nikol.

Vystoupení u tyče někdy i bolí. „Vzhledem k tomu, že tyč je kovová, tak se občas objeví nějaké pohmožděniny či modřiny, ale to se může stát v každém sportu,“ zmínila Alena.

ZKUŠENOSTI

Obě dívky již nasbíraly dostatek zkušeností, které se snaží dále předávat. „Mimo závodění se věnujeme i trénování zájemkyň a zájemců o tento sport. Od ledna letošního roku jsme v Opavě otevřely pole dance studio. Můžeme tak své bohaté zkušenosti předávat dále,“ dodala Nikol, podle které mezi zájemci o tuto disciplínu převažují dívky a ženy, objevují se však i muži.

Obě strážnice kromě své práce, tréninku a soutěží stíhají i další akce. „Vystupujeme například na různých plesech či firemních večírcích,“ doplnila Alena.