Sezonu zahájí jarní Vinná noc, které bude opět patřit náměstí Míru, mělnický zámek i Svatováclavská ulice spojující tato místa. Ochutnávka mladých vín mělnických vinařů se letos odehraje v sobotu 11. května se zahájením v šestnáct hodin a loučením až dvě hodiny před půlnocí.

Znám je i prázdninový termín Svatovavřineckých slavností mělnických vín a gastronomie, Mělnický košt se bude konat v sobotu 10. srpna mezi patnáctou a dvaadvacátou hodinou. Setkání, na které bývá vstupenkou degustační sklenka s logem a ročníkem akce, budou hostit náměstí Míru, radniční dvůr a Svatováclavská ulice.

Masopustní veselí v Mělníku, 2024.
Mělník se bavil masopustem, déšť průvod ani taškařice nezhatil

Loňský ročník Vinné noci se nesl v tónech tramínu červeného, tématem Mělnického koštu byla růžová vína, letošní zaměření akcí zatím nebylo zveřejněno. K oběma akcím patří i program, také na letošní pozvánky s konkrétními vystupujícími si ale potenciální návštěvníci musí počkat.

Stejně tak se v současné době ještě ladí program letošního Mělnického vinobraní, jemuž bude patřit víkend od 20. do 22. září.

Zdroj: Alena Hedvíková

Na pětaosmdesátém ročníku třídenních slavností s pestrým programem nabídnou vína a samozřejmě i čerstvý burčák také místní vinaři.