S dalším ročníkem vinobraní, které se koná od 21. do 23, září, přicházejí změny. Přípravy na největší mělnickou akci roku jsou v plném proudu, pokračuje úvodní vlna předprodeje a byla odtajněna jména prvních zpěváků a kapel. Velkým překvapením se letos stane neplacená zóna, bude totiž menší než v předchozích letech.

Neplacená zóna, která je většinou zaplněna pouťovými atrakcemi, bývá hojně využívána především rodinami s dětmi. S cílem ulevit dopravnímu zatížení pro ni ale bude v centru města vyčleněn menší prostor. Podle místostarosty Petra Kowandy, který je hlavním organizátorem akce, zůstane plně průjezdná například Fibichova ulice.

Jentak race, běžecký překážkový závod v Dolních Beřkovicích, čeká už šestý ročník.
Závod Jentak race prověří odolnost běžců. Zároveň opět přispěje na dobrou věc

„Nově bude průjezdná i křižovatka za základní školou Jaroslava Seiferta, konkrétně u hotelu Jaro v ulici 17. listopadu, kde dříve také bývaly atrakce. Navázali jsme tak na podněty občanů a zároveň jsme chtěli, aby lidé využívali veřejnou dopravu místo přívalu aut," vysvětlil Kowanda.

Rekonstrukce Fričovy a Nádražní

Ke zprůjezdnění Fibichovy a křižovatky u hotelu Jaro dojde zároveň proto, že ve stejnou dobu bude probíhat rekonstrukce ulic Nádražní a Fričova. A to je dalším důvodem snahy, aby návštěvníci přicestovali vlakem nebo autobusem.

„Naplno jsme využili zkušeností z minulých let, zapracovali jak připomínky, jež se v minulosti objevily na sociálních sítích, tak poznatky dispečerů a řidičů autobusů. Pokusili jsme se i dopředu odhadnout návštěvnickou atraktivitu jednotlivých účinkujících. Oproti minulým letům nebudeme uzavírat Fibichovu ulici v samotném centru města, čímž o vinobraní notně posílené autobusové spoje obslouží střed města a přiblíží návštěvníky do samotného centra dění," uvedl radní pro dopravu Jindřich Špergl s tím, že posílení týká linek 466, 467, 474, 475, 691, 695, 696 a 747.

Posílení vlakových spojů

„V současné době finišujeme podobu dopravně inženýrských opatření a veřejné linkové dopravy," dodal Špergl. Kromě autobusové dopravy město plánuje posílit také vlakové spoje. V době konání vinobraní se posílí spoje směrem na Vraňany a Mlčechvosty s variantou vedení přes Brozánky, Býkev, Lužec, Vraňany, Spomyšl až do Mlčechvost.

Vinná noc v centru Mělníka.
Vinná noc v Mělníku zahájila sezonu, následují srpnový košt a zářijové vinobraní

„Kromě autobusových spojů plánujeme z Mělníka do Prahy zavést vlaky s odjezdy z Mělníka ve 23.10 a 0.30. Vlaky mezi Všetaty a Prahou hl. n. zastaví ve všech stanicích a zastávkách," dodal závěrem radní, který detailní informace týkající se všech spojů zveřejní na začátku září.