Letošní už pětaosmdesáté vinobraní zahájí v pátek 20. září dvě hodiny po poledni vyzvánění mělnických zvonů. A pak až do neděle 22. září pokračuje pestrý seriál zábavy a muziky.

| Video: Youtube

Někdo jde na vinobraní za poutí, jiný za burčákem, pro zásadní část návštěvníků jsou ale slavnosti vína především hudebním festivalem. Ke trojici stálic, hlavní, zámecké a dětské scéně, letos přibudou další dvě: rap scéna, kde bude znít i hiphop, v Palackého ulici v místech loni zaniklé country scény, a alternativní scéna na radničním dvoře. Country a folk z vinobraní úplně nezmizí, své zastoupení budou mít na zámecké scéně.

Jak vypadá zatím známý program na hlavní scéně na náměstí Míru? Podívejme se na večerní nabídku. V pátek večer tam budou hrát kapely Argema nebo Wohnout, dorazí i Marpo.

Sobota před ohňostrojem přenese návštěvníky do konce devadesátek se skupinou Lunetic, po ohňostroji následuje hlavní hvězda, dosud zahalená tajemstvím, a hned po ní bude na řadě Rytmus.

A ochutnávka ze zámecké scény? Páteční večerní Děda Mládek Illegal band a Kabát revival, sobotní výlet do světa popu s Petrem Kotvaldem nebo v neděli odpoledne skvělá příležitost nejen pro pamětníku: Petr Spálený s Miluškou Voborníkovou.

| Video: Youtube

Až do posledního květnového dne ještě pokračuje úvodní vlna předprodeje, v níž lze vstupenku na celé tři dny koupit za tři stovky, což je o padesát korun méně, než bude stát v září na místě jednodenní vstupenka.