„Komunikace v centru města se uzavřou také ve čtvrtek 19. září v 18 hodin. Uzavírka bude platit do pondělní, do 4 hodin ráno. V tuto dobu by měly opět začít jezdit linky hromadné dopravy. Kompletní uzavírka exponovaných křižovatek pak bude končit v pondělí ve 12 hodin,“ řekl mělnický místostarosta Petr Volf.

V průběhu vinobraní nebudou autobusy zajíždět do obvyklých zastávek v centru města. Týká se to zejména zastávek Fibichova, Poliklinika, Karla IV., Tyršova a Zádušní.

„Pro letošní rok se nám povedlo zajistit ulici Plavební, která by na jedné straně měla sloužit jako záchytné parkoviště. Kapacita je tam dostatečná. Městská policie nám pak přislíbila mobilní kamery, abychom mohli zajistit bezpečnostní opatření,“ dodal místostarosta.

Pro autobusy bude vyhrazeno parkoviště Na Svini v ulici Legionářů. Letošní novinkou je také parkoviště pro invalidy v prostoru pod Domem bytové kultury v Nové ulici. „Do letošního roku jsme to vždy řešili individuálně, ale vzhledem k tomu, že nám na toto téma chodilo velké množství dotazů, rozhodli jsme se toto parkoviště poskytnout,“ vysvětlil Petr Volf.